• 1400/06/20 - 20:57
  • تعداد بازدید خبر : 118
  • زمان مطالعه : 1 دقیقه

سخنی با مردم در خصوص فرایند واکسیناسیون کووید 19

دکتر الهام عاشوری -مدیر شبکه بهداشت و درمان لنگرود از 2مرکز تجمیعی واکسیناسیون در نقاط مختلف شهر لنگرود و 8 مرکز خدمات جامع سلامت شهری و روستایی در قالب فعالیت 20 میز خدمت و تزریق 80 هزارو 246 دز واکسن علیه بیماری کووید-19در این شهرستان خبرداد.

به گزارش روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان شهرستان لنگرود:

دکتر الهام عاشوری -مدیر شبکه بهداشت و درمان شهرستان لنگرود ،گفت: تاکنون 80 هزارو 246 دز واکسن علیه بیماری کووید-19 در این شهرستان تزریق گردید و جهت تسریع فرایند واکسیناسیون 2 پایگاه تجمیعی در نقاط مختلف شهر لنگرود و 8 مرکز خدمات جامع سلامت شهری و روستایی در قالب 20میز خدمت، فعالیت میکنند.

دکتر عاشوری، با اشاره به استقبال خوب مردم  درخصوص واکسیناسیون خاطر نشان کرد: واکسیناسیون در این روزهای اخیر و آتی به اندازه کافی موجود بوده و مردم می توانند بارعایت نوبت و عدم تجمع در محل واکسیناسیون واکسن کووید-19 دریافت نمایند، همچنین با وجود تنوع واکسن مردم می‌توانند واکسن مورد علاقه خود را انتخاب کنند.

وی در ادامه یادآور شد ،مردم باید به این نکته توجه نمایند در صورت وجود علایم مشکوک به سرماخوردگی یا بیماری کرونا یا افردی که تماس نزدیک با بیمار کرونایی داشتندحتما به مشورت پزشک قبل مراجعه به پایگاه واکسیناسیون و یا تست از سلامت خود مطمن باشند و سپس  واکسیناسیون را انجام دهد.

نکته بعدی که حائز اهمیت است، کسانی که کمتر از6 هفته گذشته به بیماری کرونا مبتلا بودند لازم است فاصله زمانی نقاهت و قرنطینه را رعایت نمایند و بیماران خاص بایستی معرفی نامه از پزشک بیاورند. و یک هفته پس از تزریق واکسن اگر عوارض داشتند به نزدیکترین مرکز خدمات جامع سلامت مراجعه نمایند

مدیر شبکه بهداشت و درمان در خاتمه افزود: اگر مردم در خصوص شرایط دریافت واکسن سوالاتی دارند و یا مشکوک به بیماری هستند می‌توانند با سامانه تلفنی پاسخگوی 4401 تماس بگیرند و اطلاعات مورد نیاز خود را دریافت کنند و روزانه برنامه واکسیناسیون در سایت شبکه بهداشت و درمان لنگرود بارگذاری و اطلاع رسانی خواهد شد همچنین برنامه به پایگاههای پرمخاطب خبری این شهرستان ،ارسال می گردد.

 

  • گروه خبری : اخبار شبکه بهداشت و درمان لنگرود,اخبار اختصاصی,رویدادها
  • کد خبر : 76079
کلمات کلیدی

نظرات

0 نظر برای این مطلب وجود دارد

نظر دهید